Keson İnşaat Palplanj Uygulamaları

Kanalizasyon Hatları , Köprü Ayakları , Bağımlı veya Bağımsız Çakımlar Yapabilen Uzman Ekip ve Teknolojik Ekipmanlarımız ile Hizmetinizdeyiz...

Palplanş sistemi nedir ?

akarsu kenarı gibi su seviyesi yüksek yerlerde yapılan. kazılarda, hidrolik çekiçler yardımıyla zemine çakılan, zeminin akmasına ve suyun gelişine engel olan perde. diyaframlara palplanş adı verilir.

Palplanş nasıl yapılır ?

Palplanş Perde; toprak tutma ve kazı desteği sağlamak için birbirine kenetli çelik, ahşap veya prefabrik levha kazıkların teker teker yan yana zemine çakılması veya itilmesi ile oluşturulur. Levha kazıklar, farklı bir yüzey seviyesinin oluşturulacağı toprak istinat yapılarında kullanılır.

Palplanş ne için kullanılır ?

Palplanşlar sürekli bir iksa duvarı teşkil etmek amacı ile zemine vibrasyon ile çakılan ve birbirlerine kenetlenen çelik elemanlardır. Palplanş, çakma yöntemi ile inşa edilen kazık türünün birbirine kenetlenerek zemin içerisinde sürekli bir bariyer teşkil edilmesi amacı ile kullanılan çelik elemanlardan oluşmaktadır.

Palplanş nerelerde kullanılır ?

Sıkı olmayan gevşek zeminlerde (Kum,Balçık vb.) ve deniz seviyesi altındaki kazılarda istenilen şev oluşmaması ve su sızdırmazlığını yavaşlatmak için kullanılan, ekskavatör veya vinç'e bağlı hidrolik vibro çalıcılar ile çakılan birbirine kenetli çelik malzemedir.

Atatürk Orman Çiftliği Hareketli Sinema Temeli Çakım İşi

800 lük Boru Hattı Gergi Göğüslemeli Çakım İşi

800 Lük Boru Hattı Gergili Çakım

Gergisiz Boru Hattı Çakım İşi

Samsung Yahşihan Hidroelektrik Santrali AVWA POWER TURKEY

Atatürk Orman Çiftliği 2300 Lük Boru Hattı

2300 Lük Boru Hattı

Dilovası Terfi Merkezi Temeli Çakım İşi

Muğla/Ortaca 600 Lük Boru Hattı Çakım İşi

Muğla/Ortaca 600 Lük Boru Hattı Çakım İşi

Muğla/Ortaca 600 Lük Boru Hattı Çakım İşi

Palplanj

Temelli Köprü Ayağı Çakım İşi

Palplanj

Palplanj

Palplanj

Palplanj

Palplanj

Palplanj

Palplanj